1 1 1 1
object/upload/baner/admin/139a3_1.gif
object/upload/baner/admin/04fde_karnameh.gif
مقالات و پایان نامهنگارش مقاله و اخذ اکسپت

انتخاب موضوع پایان نامه

اولین و مهمترین بخش از انجام پایان نامه، انتخاب یک موضوع خوب است.

در هنگام تعریف موضوع پایان نامه موارد زیر حتما می بایست مورد نظر قرار گیرند:

 • هنوز جواب آن داده نشده است که این دو حالت دارد: ۱- این سوال قبلا طرح نشده است ۲- این سوال به روشی دیگری پاسخ داده شده که جواب آن چالش برانگیز است
 • سوالات قبل از این سوال، پاسخ داده شده باشد.(این نکته از نکته قبلی مهمتر است) هر سوال علمی برای پاسخ دادن نیاز به یکسری پیش فرض دارد که باید در تحقیقات قبلی پاسخ آن داده شده باشد وگرنه این تحقیق پایه علمی نخواهد داشت. به زبان دیگر سوالات علمی مانند حلقه های زنجیرند که محقق وقتی می تواند آخرین حلقه زنجیر فعلی را پاسخ دهد که حلقه های قبلی در تحقیقات پیشین جواب داده شده باشد.

برای یافتن  انتخاب موضوع، بهترین کار مطالعه و بررسی تحقیقاتی است که اخیراً انجام شده اند. با بررسی این تحقیقات معمولاً سوالاتی در ذهن خواننده پیش می آیند که به دلیل جدید بودن تحقیق امکان پاسخ داشتن آنها کم است. با بررسی سوالات مدنظر، مطالعه و چستجوی بیشتر پیرامون آنها، می توان موضوع خوبی برای تحقیقات خود که شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشد، انتخاب نمود.

انجام پروپوزال

نخستین قدم در مسیر انجام پایان نامه و نگارش پایان نامه، تهیه پروپوزال می باشد. معمولا خلاصه ای از سه فصل ابتدایی یک پایان نامه، پروپوزال آن می باشد.

نکات لازم :

 •  همپوشانی و عدم دسته بندی اهداف تحقیق
 •  انتخاب نامناسب منابع مورد استفاده
 •  تکراری بودن موضوع
 • عدم تطابق تکنیکال روش تحقیق با موضوع پایان نامه

مهمترین عامل در موفقیت پایان نامه، پروپوزال آن و موضوع پایان نامه می باشند که هرچه در انتخاب و انجام آن ها دقت بیشتری انجام گیر نتیجه بهتری در پی خواهد داشت.

انجام پایان نامه

هر پایان نامه شامل چندین فصل بوده و هر فصل نیز خود دارای چندین بخش می باشد، هر فصل از پایان نامه با یک مقدمه کوتاه آغاز شده و با یک نتیجه گیری به اتمام می رشد.

در مقدمه اهداف موردنظر در پایان نامه، شیوه ها و روش های تحقیق و کسب نتایج مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. پرداختن به اهمیت موضوع و ارتباط آن با مواردی نظیر توسع و پیشرفته کشور نیز به موفقیت پایان نامه شما کمک خواهد کرد. همچنین این قسمت شامل Literature Review و مرورها نیز می شود.

لازم به ذکر است، توضیح ساختار پایان نامه به همراه شرحی مختصر از مطالبی که در ادامه و در فصل های مختلف از پایان نامه آورده می شود، ضروری می باشد.

سایر فصل های پایان نامه با توجه به نظر استاد راهنما و شخص دانشجو طبقه بندی و سازمان دهی شده و مشخص می شوند. آخرین فصل از پایان نامه شامل نتیجه های کسب شده و بحث ها و دیدگاه ها و پیشنهادات می باشد.

در ادامه توضیحاتی در ارتباط با این موضوع ارایه می شود:

این قسمت می بایست با توجه موضوع پایان نامه و انچه در مقدمه پایان نامه مطرح شده است نوشته شود. مقایسه نمودن نتایج کسب شده در راستای اهدافی که از پیش تعیین شده اند و در مقدمه پایان نامه به آن ها پرداخته شده است، دستيابی های نوين در این قسمت ذکر شده و مورد بررسی، تجزیه و تحلیل قرار می گیرند.

همچنین ارایه دهنده پایان نامه چند موضوع مرتبط با تحقیقات خود را به عنوان تحقیقات آتی معرفی می نماید.

استخراج مقاله

موسسه مشاوره برتر مفتخر است تا خدمات زیر را به صورت کاملا تخصصی و ویژه در راستای امور انجام پایان نامه و انجام مقاله ارایه دهد:

استخراج مقاله

راهنمایی و انتخاب موضوع پایان نامه و موضوع مقاله

 • بازنویسی مقاله
 • ترجمه تخصصی مقالات فارسی به مقالات انگلیسی استاندارد
 • تصحیح و تکمیل نمودن مقالات نگارش یافته
 • ویرایش مقالات فارسی و انگلیسی متناسب با استانداردهای ژورنالی معتبر
 • مشاوره در نگارش کامل مقاله
 • مشاوره در مقالات مروری، مقالات ترویجی، مقالات علمی پژوهشی و...

دسته بندی

ارشد مهندسی صنایع

خدمات رشته مهندسی صنایع

دکتری مهندسی صنایع

مطالب مرتبط مهندسی صنایع

معرفی مقالات

خدمات رشته مهندسی صنایع

مشاوره در نگارش مقاله ISI...

آئین نگارش پایان نامه...

راهنمای نگارش پایان نامه...

ارائه موضوع پایان نامه...

مراحل انجام پایان نامه ارشد و دکتری...

مشاوره انجام پایان نامه مدیریت صنایع...

سایر دپارتمان ها

کامپیوتر

ژئوتکنیک

پایان نامه و مقاله نویسی ISI

مدیریت MBA

مدیریت اجرایی

مدیریت بازرگانی

مدیریت مالی

مدیریت کارآفرینی

جهانگردی

مدیریت دولتی

مدیریت IT

مهندسی صنایع

ژنتیک

ثبت اختراع

کلمات مرتبط
نگارش مقاله مهندسی صنایع - نوشتن مقاله مهندسی صنایع - نحوه نگارش مقاله مهندسی صنایع - روش نوشتن مقاله مهندسی صنایع - طریقه نوشتن مقاله مهندسی صنایع - طرز نوشتن مقاله مهندسی صنایع - نحوه نوشتن مقالات مهندسی صنایع - طریقه نوشتن مقاله مهندسی صنایع - روش نوشتن مقاله isi مهندسی صنایع - پذیرش مقالات مهندسی صنایع - پذیرش مقاله مهندسی صنایع - پذیرش مقاله در مجلات مهندسی صنایع - پذیرش مقالات مهندسی صنایع - ارسال مقاله به مجلات مهندسی صنایع - نحوه ارسال مقاله به مجله مهندسی صنایع - چاپ مقالات مهندسی صنایع - چاپ مقاله مهندسی صنایع - چاپ مقاله علمی پژوهشی مهندسی صنایع - چاپ مقاله در مجلات مهندسی صنایع - چاپ مقالات در مجله مهندسی صنایع - چاپ مقالات در مجله مهندسی صنایع - چاپ مقاله در مجله مهندسی صنایع – نگارش مقاله صنایع - نوشتن مقاله صنایع - نحوه نگارش مقاله صنایع - روش نوشتن مقاله صنایع - طریقه نوشتن مقاله صنایع - طرز نوشتن مقاله صنایع - نحوه نوشتن مقالات صنایع - طریقه نوشتن مقاله صنایع - روش نوشتن مقاله isi صنایع - پذیرش مقالات صنایع - پذیرش مقاله صنایع - پذیرش مقاله در مجلات صنایع - پذیرش مقالات صنایع - ارسال مقاله به مجلات صنایع - نحوه ارسال مقاله به مجله صنایع - چاپ مقالات صنایع - چاپ مقاله صنایع - چاپ مقاله علمی پژوهشی صنایع - چاپ مقاله در مجلات صنایع - چاپ مقالات در مجله صنایع - چاپ مقالات در مجله صنایع - چاپ مقاله در مجله صنایع -